| W DRUKU | W DRUKU 1 | W DRUKU 2 | W DRUKU 3 | W DRUKU 4 | W DRUKU 5 |
| W DRUKU 6 | W DRUKU 7 |

-nr 20 z 13 maja 1999

SOJA CHRONI PRZED OSTEOPOROZĄ, ZALECANA PRZY MENOPAUZIE - Obecnie specjaliści od spraw żywienia prowadzą badania izoflawonoidów - roślinnych związków chemicznych, w które bogata jest soja. Są one fitoestrogenami, czyli tzw. estrogenami roślinnymi (substancjami zbliżonymi budową do żeńskich hormonów płciowych). Mają zdolność wpływania na stan ukłądu kostnego. Stwierdzono, że u kobiet odzywiających się białkiem sojowym, obfitującym w izoflawonidy w naturalnej postaci, zwiększa się masa kości i ilość zawartych w nich substancji mineralnych, głównie wapnia, przy jednoczesnym zmniejszeniu wydalania go z organizmu. Spada również łamliwość kości. Jest to istotne w przeciwdziałaniu osteoporozie. Dla kobiet uskarżajacych się na dolegliwości klimakteryczne pomocne będzie wykorzystanie działania fitoestrogenów przez wprowadzenie soi do codziennego jadłospisu. Zastąpienie choć częsci białka zwierzęcego białkiem tej rośliny łagodzi niedogodności tego etapu życia i zapobiega wystąpieniu powikłąń zdrowotnych. Poprawia samopoczucie, obniża poziom cholesterolu we krwi, wpływajac korzystnie na pracę układu krwionośnego i nie towarzyszą temu negatywne skutki uboczne terapii hormonalnej. To szczególnie ważne dla kobiet, któ®e nie chcą lub nie mogą jej stosować. Japonki prawie w ogóle nie znają przykrych oznak menopauzy. Wszystko to potwierdza, że sposób odżywiania jest kluczem do zdrowia i aktywności życiowej organizmu.

-nr 34 z 19 sierpnia 1999

LISTY DO LEKARZA - "Przez ostatnie lata sporo przytyłam i bardzo mnie to martwi. Jestem jeszcze młodą kobietą, chciałabym odzyskać dawną figurę, ale jakoś mi to się nie udaje, choć się starałam. Stosowałam różne diety odchudzajace i nawet jeśli stracę parę kilogramów, to na krótko. Gimnastyka nie na wiele się zdała, zresztą na zbyt intensywne żwiczenia brakuje czasu. Raczej nie mam kłopotów ze zdrowiem. Co mogę jednak zrobić ze swoją tuszą?? - Natalia M. z Zielonej Góry

Dr med. Zbigniew Markiewicz, Internista: - Stosowanie odchudzajacej diety to proces długi i pełen wyrzeczeń. Trzeba jeść więcej produktów roślinnych , a zrezygnować z tłustych, pochodzenia zwierzęcego. Żeby łatwiej pozbyć się nagromadzonej tkanki tłuszczowej, warto skorzystać z preparatu Super Fat Burner, usprawniającego przemianę materii. Zawiera on "spalacze tłuszczu", zapobiegające odkładaniu się tkanki tłuszczowej, hamujące jej magazynowanie. Są nimi takie jego składniki jak witamina B12, żelazo, kwas linolenowy i oleinowy z wiesiołka, witaminopodobne (cholina, metionina, metionina, i inne). Pomagają zrzucić zbędne kilogramy bez wysiłku."

Powrot do poprzedniej strony

 

 

[Strona Główna][Firma][Nasza Oferta][Dla Mężczyzn][Dla Kobiet]
[Sklep][Linki][Kontakt]